Tipy a rady

Ako si vybrať tú správnu deku

By 28 okt,2016

V ponuke nášho eshopu máme niekoľko typov diek, z ktorých si naši zákazníci môžu vybrať.

Narozdiel od kamenného obchodu si deku v tom elektronickom nemôžu chytiť, prípadne inak vyskúšať. A tak sa často pýtajú, ktorý typ by sme im odporúčali na…

Zobrali sme preto kus z každého typu, ktorý predávame, rozdali ich niekoľkým “pokusným králikom” aby každú deku čo najlepšie vystihli a našli pre ňu najvhodnejšie využitie. Prípadne povedali, na čo sa nehodí vôbec.

Deky z mikrovlákna

Mikrovlákno vzniká tak, že jednotlivé, nekonečne dlhé vlákna alebo nite sú ďalej spracovávané do jemnej priadze.

deka-z-mikrovlakna

Pri prvom dotyku vás môžu zaraziť dve veci. Po prvé, deka je extrémne ľahká a po druhé – pri skúšaní hrúbky až “strašidelne” tenká. Z týchto dôvodov môžete nadobudnuť obavy, že látka nebude bohviečo. Opak je však pravdou. Je enormne odolná a priedušná.

Vyskúšali sme pod ňou spať niekoľko nocí v izbe s rôznou teplotou. Ak ste osoba, ktorá neobľubuje príliš horúco, alebo to také typické zakrúcanie sa do deky, tak je pre vás správnou voľbou práve táto deka. Ak je v izbe normálna teplota, spať sa pod ňou bude veľmi dobre. Rovnako aj pri horúcich nociach. Pri tých chladnejších by ste mali zvoliť skôr niečo iné, napríklad akrylovú. Ak však radšej spíte v izbe s trošku nižšou teplotou, táto deka je pre vás ako stvorená.

Ak sa chcete do deky zakrútiť, zvoľte jeden z nasledujúcich druhov, pretože pre veľmi nízku hmotnosť deky by ste si to zakrútenie veľmi neužili, keďže jej váhu je na vás cítiť len veľmi veľmi slabo.

Parádne sa však hodí na večerné leňošenie pri dobrej knihe, telke… niekde na gauči s plápolajúcim kozubom neďaleko.

 

Chlpatá deka

Pre mnohých testovačov novinka, momentálne dostupná vo viacerých farebných verziách.

chlpata

Táto deka je podľa nás najuniverzálnejšia zo všetkých, ktoré sme testovali.

  1. Je veľmi príjemná a teplá, takže sa pod ňou veľmi dobre spí
  2. Je ťažšia ako mikrovláknová, takže keď sa do nej zakrútite, tak to aj cítite
  3. S dlhými vláknami vyzerá naozaj parádne a preto nie je problém použiť ju aj ako prikrývku na gauč, či posteľ

Malou nevýhodou môže byť len zvýšena citlivosť na šteklenie nosa 😉 A áno, keď sa do nej zakrútite tak, že vám trčí len hlava, tak vyzeráte (hlavne v bielej farbe) ako kurča 😀

 

Deky z akrylu

Sú bežné, najviac predávané deky. Vyrábajú sa v rôznych vzoroch, takže každý si nájde to svoje, čo sa mu do izby najviac hodí.

Akrylové deky sú na prvý pohľad na nerozoznanie od mikrovláknových.

porovnanie-diek

Rozdiel spoznáte hneď pri prvom dotyku. Akrylové deky sú hrubšie a ťažšie. A vôbec nie sú šmykľavé. Pre vyššiu váhu sú uprednostňované aj ako prikrývky na noc, keďže na vás “dobre držia” a dobre zachovávajú teplo.

V našom teste sme zašli tak ďaleko, že sme jednu deku dali miesto plachty na posteľ, jednou sme sa prikryli a ráno sa nám absolútne nechcelo vyliezť z postele. Noc bola príjemne mäkká a teplá 😀

 

Bavlnená deka

A na záver posledná zo skúšaných noviniek – bavlna.

bavlnena-deka

 

Hlavný rozdiel oproti ostatným druhom diek je pocit a váha. Ostatné deky majú rôznu mieru hladkosti – ale majú spoločné to, že sú hladké. Táto je drsnejšia. Je to však bavlna a nová deka. Ďalším používaním by drsnosť mala miznúť. Táto deka sa nám najviac osvedčila pri večernom čítaní a najviac ako dekoračný poťah gauča, či kresla. Na ňom vyzerá naozaj parádne.

Dúfame, že sme vám s výberom vašej novej deky aspoň trochu poradili. Ak máte nejaké doplňujúce otázky, určite sa nám ozvite mailom, alebo na facebooku, kde vám radi odpovieme :-)

Značky:

 

Máme vianočnú náladu

vianocna
Previous
cover

8 rád, ako si vybrať správny matrac

Next

Email this post to a friend.

or Close

LOG IN

Lost your password?

SIGN UP

LOST PASSWORD