Zaujímavosti

Feng shui #6 – Zariadenie obývačky

By 15 jan,2017

Minule sme si povedali

Obývačka by mala byť v strede domu, kde sa nachádza tzv. bod šťastia. Ak máte štvorcový, alebo obdĺžnikový pôdorys, spojte si dve uhlopriečky a v ich prieniku dostanete miesto, kde sa tento bod nachádza u vás. Následne dbajte, aby bolo to miesto priestranné, nezastavané a vzdušné.

A dnes pokračujeme farbami a zariadením…

Ak sa teda obývačka zhruba nachádza v “bode šťastia”, farebne by ste mali ísť do odtieňov zemitých farieb – to znamená do palety od farby piesku, až po farbu hliny.

Alebo, ak ste fanúšikom dynamickejších farieb, pokojne môžete zvoliť aj farby ohňa. Tie sú na palete od oranžovej, cez červenú, ružovú až po bordovú.

Keď už spomíname oheň, ten sa do obývačky hodí viac než perfektne. A to v akejkoľvek forme. Či už ide o oheň v kozube, sviečky na stole, či dymiace vonné tyčinky.

Čo sa týka materiálov, preferovať by ste mali práve tie prírodné (napr. drevo, kameň).

logs-1807830_1280

Čomu sa vyhnúť

V skratke, neumiestňujte do obývačky veci, ktoré narúšajú príjemnú atmosféru a pokoj. Sami najlepšie viete, o ktoré veci ide. Navyše každému z nás vadí niečo iné. Vo všeobecnosti aspoň pár príkladov, čo by tam určite nemalo byť: popolník, špinavý riad, pracovné záležitosti, suché rastliny a pod.

Televízor, či rôzne prehrávače hudby sú neoddeliteľnou súčasťou obývačky. Nemali by sme ale zabúdať, že nemajú byť centrom miestnosti. Umiestniť by sme ich mali ďalej od sedačiek, aby svojim žiarením ovplyvňovali prúdiace energie v čo najmenšej miere.

Nábytok – je to záležitosť veľkosti obývačky. Ak je miestnosť menšia, nezastavajte ju ťažkým nábytkom. Voľte radšej oblé hrany a ostrým hranám sa špeciálne vyhýbajte na miestach kde sedíte (a spíte). Ak už takýto nábytok máte, prekryte tieto hrany napriklad nejakou dekoráciou.

Čo naopak preferovať

Fotografie. Rodinné fotografie. Vytvárajú pocit súdržnosti. Dbajte ale na to, aby fotografie boli z momentu, v ktorom ste boli všetci šťastní a usmievaví.

Knihy – v rozumnom množstve s dostatočne vzdušným miestom medzi nimi, kde umiestnite napríklad kvety, či sošky.

Kozub – je ohniskom domu, pracuje so silou ohňa, ktorá dom očisťuje od zlej energie.

Sedacie súpravy

Hlavným prvkom každej obývačky je práve sedačka. Z pohľadu feng shui sú ideálne práve kožené sedačky, ktoré majú zvýšenú ochranu proti patogénnym zónam.

Sedačka by mala byť umiestnená tak, aby za ňou bola pevná stena, ktorá sediacemu zabezpečí ochranu a stabilitu. Mal by z nej byť výhľad na vchod do miestnosti. Nad sedačku neumiestňujte žiadne predmety.

K sedačke patrí aj stolík. Ten by nemal byť zo skla, ale z pevného, nepriehľadného materiálu, ktorý energiu odrazí k hosťovi. Cez sklo energia prejde a stratí sa.

Pamätajte na základnú vec – ide vždy o to cítiť sa čo najkonfortnejšie a najpríjemnejšie.

zaves2

 

Feng shui #5 – Obývačka

living-room-1298535_1280
Previous
win

Vyhrajte nákup bytových dekorácií v hodnote 200€

Next

Email this post to a friend.

or Close

LOG IN

Lost your password?

SIGN UP

LOST PASSWORD