Zaujímavosti

Feng shui #5 – Obývačka

By 13 jan,2017

Hlavnou úlohou obývačky je odpočinok. Považuje sa za spoločnú miestnosť, kde sa celá rodina stretáva, aby sa spolu porozprávala, alebo si pozrela spoločne nejaký dobrý film v televízii.

V obývačke teda trávime veľa času spolu a aby bol tento čas príjemný po všetkých stránkach, musí byť obývačka v poriadku a usporiadaná. Vizuálne vnemy sú veľmi dôležitou časťou skladačky v obraze rodinnej harmónie.

V obývačke by sa teda nemali nachádzať veci, ktoré by našu pozornosť odpútavali do nepríjemnejších vôd nášho fungovania. V praxi to znamená, že v obývačke by ste nemali skladovať také veci, ako účty, nezaplatené faktúry a ďalšie nepríjemné veci, ktoré by narúšali harmóniu tejto miestnosti.

Ak chcete do obývačky umiestniť knihy, dajte ich do elegantnej knihovničky. Ani knihy nesmú v obývačke pôsobiť tak, ako keby tam boli len prechodne pohodené.

living-room-690174_1280

Odraz vášho vzťahu

Obývačka – teda jej dekorácia by mala byť odrazom vzťahu medzi členmi vašej rodiny. Ak máte spoločné fotografie, nie je v dome lepšie miesto, na ich vystavenie, ako práve obývačka. Dekorácia by mala byť podporená aj symbolmi, či sochami alebo obrazmi, ktoré obsahujú rodinné motívy.

Obývačka musí symbolizovať hojnosť. Ako sme si uviedli už pri kuchyni, aj tu by ste mali umiestniť oriešky (symbol hojnosti) a misy s čerstvým ovocím.

Samozrejmosťou sú aj živé rastliny, kvety, prípadne rastliny, ktoré majú plody.

Pri vstupe do obývačky máte cítiť pokoj, stabilitu a rodinnú súdržnosť. Vtedy je obývačka zariadená správne.

living-room-1298535_1280

Umiestnenie

Obývačka by mala byť najväčšou izbou domu, či bytu so štvorcovým, alebo obdĺžnikovým pôdorysom. Aby dobrá energia ostávala v miestosti a neodchádzala prievanom preč, dvere do obývačky by nemali byť v jednej línii s vchodovými a tiež v jednej línii s oknom, alebo (ako to máte takto riešené) s dverami na balkón, či terasu.

Ak už takúto koncepciu máte a prerábka neprichádza do úvahy (čo väčšinou neprichádza :-) ), môžete medzi dvere a okno/balkón umiestniť paraván, veľkú rastlinu, alebo niečo, čo preruší dráhu energie, ktorá takto byt opúšťa.

Obývačka by mala byť v strede domu, kde sa nachádza tzv. bod šťastia. Ak máte štvorcový, alebo obdĺžnikový pôdorys, spojte si dve uhlopriečky a v ich prieniku dostanete miesto, kde sa tento bod nachádza u vás. Následne dbajte, aby bolo to miesto priestranné, nezastavané a vzdušné.

Ak máte atypický pôdorys, použite kružidlo tak, aby okraje pôdorysu boli na kraji kružnice a bod, kde je zapichnuté kružidlo vám ukáže požadovaný bod vo vašom dome.

V ďalšej časti si povieme viac o farbách a zariadení obývačky

feng-zavesy

 

Feng shui #4 – Zariadenie kuchyne

stove-top-1597026_1920
Previous
logs-1807830_1280

Feng shui #6 – Zariadenie obývačky

Next

Email this post to a friend.

or Close

LOG IN

Lost your password?

SIGN UP

LOST PASSWORD