Zaujímavosti

Feng shui #1 – Umiestnenie spálne

By 15 dec,2016

Pripravili sme pre vás seriál o bývaní vo filozofii Feng Shui. V dnešnej prvej časti si povieme o vhodnom umiestnení spálne. Aby v korešpondencii s touto filozofiou zavládla vo vašom dome harmónia, pokoj a pozitívna energia.

mortar-1341221_1920

Uhádnete, v ktorej miestnosti vášho domu, či bytu trávite až tretinu svojho života? Pravdepodobne poviete, že v spálni. A samozrejme, máte pravdu.

No a práve preto, že ste tam tak dlho, mala by byť spálňa maximálne pohodlná, komfortná a mala by vám dávať pocit istoty a bezpečia.

Práve vhodnému umiestňovaniu nielen jednotlivých vecí v spálni, ale aj samotnej spálne sa venuje filozofia Feng Shui.

Bez zbytočných rečí poďme rovno zistiť, kde umiestniť spálňu. Toto sa ľahšie povie, ako urobí – hlavne, ak si dom práve nenavrhujete, ale máte ho už postavený. Napriek tomu, vymeniť si izby nemusí byť niekedy komplikovaný problém.

kyoto-1860521_1280

  • Spálňa by mala byť čo najďalej od vchodu

Spálňa by vôbec nemala byť priamo oproti vchodovým dverám, lebo vchod je miesto, kde do domu vstupuje energia. Tá by chodbou prúdila priamo bez prekážok do spálne. A na kvalitný spánok a harmóniu potrebujete opak.

  • Spálňu nedávajte nad / pod garáž

V našich konceptoch domov sa spálňa asi často pod garážou nenachádza, no nad ňu si ju umiestňuje dosť ľudí. Nie je to veľmi dobrý nápad. Keď spíte nad garážou, môžete mať pocit, že spíte na streche nejakého skladu a cez strop garáže (podlahu spálne) sa k vám môžu dostávať negatívne vibrácie z ulice. Tie narúšajú harmóniu, ktorá je pre spálňu dôležitejšia, ako v akejkoľvek inej izbe domu.

Navyše je pod vami veľký prázdny priestor, ktorý vo vás evokuje pocit, že sa nachádzate nad priepasťou. Obzvlášť vtedy, ak máte podlahu, ktorá v kombinácii s prázdnom pod ňou vydáva dunivé zvuky. Našťastie, tieto ľahko odstránite tým, že na celú podlahu rozprestriete koberec.

Ten odstráni dunivé zvuky a čiastočne odfiltruje aj vibrácie

  • Spálňu nedávajte do podkrovia

Spálňa v podkroví u niektorých ľudí evokuje útulnosť, podľa feng shui je to ale často aj úzkosť. Ak už takú spálňu máte, porozmýšľajte nad vhodným umiestnením nábytku a priestory udržiavajte dostatočne osvetlené. Síce v spálni by malo byť svetla menej, ale v tomto prípade práve presvetlením odstránite pocit úzkosti.

stones-1341224_1920

  • Spálňu dajte na juhozápad

Podľa Feng shui sú týmto smerom ovplyvňované manželské a partnerské vzťahy. Pre deti je zase vhodnejší severovýchod. Ten prispieva k úspechom v škole.

  • Spálňu dajte na najpokojnejšie, tmavšie miesto

Spálňa by mala byť miestom pre vás, resp. pre partnerov, preto by ste mali zachovávať jej intimitu a nepúšťať do nej nepovolaných ľudí a dokonca ani deti. Je to miestom pre vás a tak to má byť za každých okolností. Vyhnete sa tak prílevu energií, ktoré nie sú v súlade s vašou harmóniou.

Vyhnúť by ste sa mali aj prílišnému presvetleniu. Tiež nepoužívajte veľa rôznych svetiel. Svetlo vytvára nadbytočnú energiu, ktorú v spálni nepotrebujete. Radšej siahnite po niečom tlmenom.

bamboo-20936_1920

V ďašej časti si povieme, ako ne/umiestniť v spálni posteľ. Aby ste sa cítili bezpečne a mohli si dopriať kvalitný a ničím nerušený spánok.


Naše Feng Shui dekoračné sety do spálne

banr

 

Bytový textil vs. alergik v dome

mite-67638_1280
Previous
woman-506120_1920

Feng shui #2 – Posteľ v spálni

Next

Email this post to a friend.

or Close

LOG IN

Lost your password?

SIGN UP

LOST PASSWORD